17.03.2017

Џудо и кулинарство, руку под руку

Владимир Костић, ученик Средње стручне школе „Борислав Михајловић Михиз“ из Ирига, освојио је прво место и златну медаљу на недавно одржаном првенству Републике Србије у џудоу!

Првенство је одржано у Панчеву, 14. марта 2017. године, под покровитељством Владе Републике Србије, Министарства омладине и спорта и Министарства просвете, науке и технолошког развоја.

Владимир је до сада остварио бројне спортске успехе: био је првак државе три пута, био је трећи на Балкану у конкуренцији пионира, шампион и вицешампион Балкана у конкуренцији кадета, освојио је златну и сребрну медаљу на европским куповима. Такође, био је трећи на светској ранг листи за кадете, а 2015. године је био део репрезентације Србије на Европском олимпијском фестивалу младих у Грузији.

Сјајни млади спортиста је ученик четвртог разреда, а похађа смер кулинарски техничар. Његови професори кажу да је у припреми кулинарских специјалитета и чаролија једнако вешт као када обуче кимоно и бори се за медаље.

Честитамо Владимиру на овом изузетном успеху и надамо се да ће и убудуће постизати запажене резултате!